Zapraszamy do naszego gabinetu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 56, Kalisz

Zadzwoń +48 696 819 039

FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Co zrobić, gdy ząb boli przy nagryzaniu? Co to znaczy?

Przyczyn może być wiele, ale najbardziej prawdopodobna wydaje się być zaawansowana choroba miazgi. Stan ten wymaga oczywiście jak najszybszej wizyty w gabinecie stomatologicznym i wiążę się z leczeniem kanałowym bolącego zęba. Tego typu reakcja może się pojawiać zarówno w zębach leczonych wcześniej zachowawczo (czyli tych, w których są już jakieś wypełnienia), jak i w zębach z pozoru zupełnie zdrowych (ale drażnionych często skrajnymi temperaturami bądź narażonych na zbyt duży nacisk związany z wadą zgryzu i nieprawidłowymi proporcjami zgryzowymi).

Z obserwacji pracy z pacjentami wiemy również, że podobne objawy (choć książkowo zupełnie inne) daje czasem silnie przekrwiona brodawka międzyzębowa, która silnie reaguje wówczas podczas żucia pokarmów. Stan ten również wymaga szybkiej interwencji lekarza, który zabezpieczy chorą tkankę i nie pozwoli na rozprzestrzenianie się stanu zapalnego dziąsła.

Co zrobić gdy ząb reaguje na zimno? Co to znaczy?

Najczęstszą przyczyną są obnażone szyjki zębów, które fizjologicznie powinny znajdować się poniżej linii dziąsła i być przez nie osłaniane. Jeśli w obrębie takich miejsc nie znajdują się ogniska próchnicy, to często dużą ulgę przynosi zmiana pasty do zębów, na taką, której skład sprzyja zamykaniu kanalików zębinowych i zmniejszaniu przewodnictwa termicznego, powodującego wyładowania bólowe w miazdze (np. Sensodyne lub zielony Elmex). Jeśli taki zabieg nie przynosi jednak rezultatów, konieczna jest wówczas wizyta u stomatologa, celem profesjonalnego zabezpieczenia narażonego na uraz miejsca. Trzeba również wykluczyć inne możliwe przyczyny, jak np. pękniecie szkliwa, rozszczelnienie wypełnienia lub próchnica wtórna.

Czy zęby mleczne u dzieci powinno się leczyć?

Zęby mleczne ze względu na swoją budowę – słabszą mineralizację i kształt sprzyjający retencji płytki bakteryjnej, są znacznie bardziej narażone na próchnicę niż zęby stałe. Dodatkowo dieta bogata w cukry i nieprawidłowa higiena potęgują częstość występowania próchnicy u dzieci. Problem próchnicy u dzieci często jest bagatelizowany- zakłada się, że skoro zęby mleczne i tak wypadną to nie warto ich leczyć.

Takie myślenie jest zupełnie błędne.

Próchnica to źródło bakterii, które non stop mnożą się w jamie ustnej dziecka. Zęby dotknięte zaawansowaną próchnicą mogą stać się bardzo bolesne lub zostać wcześniej utracone. W rezultacie w puste miejsce przesuną się zęby sąsiednie i nie będzie zachowana właściwa ilość miejsca dla mających się pojawić zębów stałych. Skutkiem tego jest występowanie wad zgryzu wymagających leczenia ortodontycznego.

Czy honorujemy Kartę Dużej Rodziny?

Tak. Gabinet DentaReh w Kaliszu wspiera rodziny wielodzietne. W naszym gabinecie otrzymacie Państwo 10% zniżkę zarówno na leczenie stomatologiczne jak i rehabilitację. Zapraszamy do lekarza dentysty i fizjoterapeuty na badanie profilaktyczne całą rodziną.

Licówka czy korona? Jaka jest między nimi różnica?

Główną różnicą między licówką a koroną jest wielkość. Licówka to cienka nakładka porcelanowa, którą umieszcza się na przedniej powierzchni zęba. Korona jest grubsza, wymaga preparacji większej ilości zęba, na całej jego powierzchni w celu jej nałożenia. Warto również zaznaczyć, że licówki stosuje się zwykle w przypadku zdrowych zębów, po to by poprawić ich walory estetyczne. Korona często uzupełnia duże braki tkanki własnej zęba. Najczęściej to lekarz decyduje, które rozwiązanie jest korzystniejsze dla pacjenta.

Czy paradontozę można leczyć? Jakie są sposoby zapobiegania paradontozie?

Współczesna stomatologia oferuje szeroki wachlarz metod leczenia parodontozy. Bardzo ważne, aby lekarz po konsultacji z pacjentem dobrał najodpowiedniejszy system. Istotne jest, żeby lekarz stwierdził w jakim stadium choroby znajduje się pacjent, bo tylko wtedy dobierze odpowiedni sposób leczenia.

Warto zaznaczyć, że wczesne stadia choroby można łagodzić oraz leczyć bezbolesnymi i prostymi zabiegami w gabinecie . Gdy choroba jest zaawansowana nie wyklucza się nawet przeszczepu kości oraz korekty dziąsła.

Konsekwencje luki w uzębieniu. Dlaczego warto ją uzupełnić?

W pełnym łuku zębowym każdy z zębów ma swoje określone miejsce. Dzięki czemu nie przemieszcza się i jest stabilny. Jakiekolwiek zachwianie tej równowagi poprzez brak uzębienia i jego nieuzupełnienie, powoduje nieodwracalne zmiany. Skorzystaj z fachowej pomocy, pomożemy Tobie wybrać odpowiednią metodę odbudowy, abyś mógł uśmiechać się bez obaw.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM