Zapraszamy do naszego gabinetu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 56, Kalisz

Zadzwoń +48 696 819 039

STOMATOLOGIA

Zwyczaje w gabinecie:

Dzień przed umówionym terminem wizytę potwierdzamy telefonicznie.

Odwołanie wizyty jest możliwe najpóźniej w dniu roboczym poprzedzającym dzień wizyty.

Dokładamy wszelkich starań, aby wizyta rozpoczęła się punktualnie. Jednak, ze względu na specyfikę świadczonych usług, zdarza się, że mogą powstać niewielkie opóźnienia. W takich wypadkach staramy się informować o zaistnieniu opóźnienia najszybciej jak to możliwe.

Nasza praca wymaga pełnego, często wielogodzinnego skupienia. Prosimy o wyłączenie telefonów komórkowych, kiedy przebywają Państwo na terenie gabinetu.

WYPEŁNIENIA - LECZENIE PRÓCHNICY

Nasz gabinet stomatologiczny wykonuje wypełnienia w zębach mlecznych i stałych materiałem odpowiednio dobranym do indywidualnej sytuacji.

Kompozyt – materiał wykorzystywany do leczenia zębów przednich oraz małych ubytków w zębach bocznych. Stosuje się go również do korekty kształtu, a czasem też do korekty koloru zęba.

Ceramika - jest najbardziej estetycznym materiałem idealnie naśladującym kolor naturalnego szkliwa. Technologia wymaga zaangażowania technika dentystycznego, ale efekty są idealne i przede wszystkim bardzo trwałe. Nowoczesne materiały ceramiczne wykorzystujemy do wykonywania nawet małych „plomb”, ale również licówek, koron, mostów, implantów zębowych.

Glassionomer - materiał, który chemicznie łączy się z tkankami zęba, oraz ma działanie hamujące próchnicę przez wydzielanie fluoru. Stosowany głównie do zębów mlecznych z powodu swoich „zdrowotnych” zalet. Uznawany za najbardziej „biologiczną plombę” nadaje się do leczenia również korzeni zębów.

LECZENIE KANAŁOWE

Leczenie kanałowe jest bardzo często jedynym sposobem na uratowanie zęba. Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorego nerwu z kanałów korzeniowych, oczyszczenia z bakterii i dokładnym wypełnieniu kanałów.

W naszym gabinecie zabiegi leczenia kanałowego są przeprowadzane w lupach diagnostycznych i pod mikroskopem co jest gwarancją precyzyjnego wyleczenia zęba, który bez takiego właśnie leczenia byłby skazany na usunięcie.

Zabieg ten wykonuje się przy użyciu koferdamu czyli gumy, która osłania jamę ustną, zapobiegając przedostawaniu się do ust różnych substancji ,które służą do przepłukiwania kanałów korzeniowych w trakcie leczenia. Aby zabieg leczenia przewodowego był zakończony sukcesem, koniecznie musi się odbywać przy pomocy powiększenia, które zapewnia dobrą widoczność i możliwość dotarcia do wszystkich kanałów, nawet tych zakrzywionych i trudno dostępnych. Opracowane kanały należy zdezynfekować a następnie wypełnić szczelnie gutaperką, czyli płynną żywicą. Po wypełnieniu kanałów a także w trakcie zabiegu bardzo pomocna jest radiowizjografia, czyli komputerowe zdjęcia RTG, które pozwalają ocenić przebieg kolejnych etapów leczenia. Dobrze wyleczony kanałowo ząb, po rekonstrukcji może służyć przez wiele lat. Ząb przeleczony kanałowo nazywany jest zębem martwym i najlepiej założyć na taki ząb koronę-całkowitą lub endokoronę, nakład, który ochroni przed ukruszeniem lub złamaniem.

WYBIELANIE ZĘBÓW

Białe i piękne zęby dodają nam uroku i pewności siebie. Mając białe zęby chętniej i częściej się uśmiechamy przez co jesteśmy lepiej postrzegani przez otoczenie. Dowiedziono, że zęby są drugą po oczach częścią twarzy, na którą podświadomie zwracamy uwagę u innych. Wiedząc jak duże znaczenie ma wygląd zębów, musimy zatem sprostać coraz większym oczekiwaniom pacjentów. W naszej praktyce stosujemy wiele systemów wybielających pozwalających na wybielanie zębów zdrowych, ale również takich, które mają nieduże wypełnienia. Dobór odpowiedniej metody odbywa się przy pomocy lekarza stomatologa, który zdecyduje, jaka metoda jest dla Państwa najlepsza (biorąc pod uwagę rodzaj oraz stopień przebarwienia).

W naszym gabinecie możecie Państwo spełnić marzenie o śnieżnobiałym uśmiechu korzystając z profesjonalnego wybielania gabinetowego zębów. Jest to specjalistyczna metoda, która polega na dokładnym utlenieniu przebarwień pojawiających się na zębach przy wykorzystaniu aktywnego tlenu. Metoda ta jest całkowicie bezpieczna dla Pacjenta i nie niszczy struktury zębów. Aby znacząco poprawić estetykę swojego uśmiechu wystarczy jedna wizyta, zabieg trwa ok 60 min.

Najbardziej skuteczną metodą wybielania zębów jest metoda nakładkowa, która polega na aplikowaniu żelu wybielającego o niewielkim stężeniu do indywidualnie przygotowanych w laboratorium protetycznym elastycznych szyn wybielających i zakładaniu ich na zęby wraz z preparatem do wybielania. Wybielanie takie pacjenci przeprowadzają samodzielnie zazwyczaj w nocy podczas snu, gdyż czas działania środka wybielającego jest wydłużony do kilku godzin. Jeden cykl zapewniający trwały efekt wymaga około 8-12 aplikacji. Tak więc sam zabieg jest przeprowadzony przez Państwa a lekarz na wizytach kontrolnych ocenia jego przebieg i uzyskany efekt. Terapia taka w większości przypadków przynosi bardzo dobre rezultaty.

Zabieg wybielania musi zostać poprzedzony wcześniejszą wizytą kontrolną, badaniem stomatologicznym, oceną stanu zębów i przyzębia. Należy również wykonać pełen pakiet higienizacyjny przygotowujący zęby do zabiegu. Po oczyszczeniu zębów należy odczekać

min. 1 tydz. , max 4 tyg. a następnie można wykonać zabieg.

W trakcie wybielania zębów pojawić się może okresowa, przemijająca nadwrażliwość, zwłaszcza przy spożywaniu zimnych napojów.

Należy pamiętać, że wszelkiego rodzaju uzupełnienia protetyczne oraz wypełnienia nie ulegają wybielaniu w związku z czym należy rozważyć konieczność ich wymiany po etapie stabilizacji koloru, który wynosi około 14 dni.

Efekt wybielania zębów jest w dużej mierze uzależniony od indywidualnej diety oraz sposobów higieny jamy ustnej. Z reguły jednak utrzymuje się od kilku miesięcy do nawet kilku lat. Jest to zatem efekt długotrwały a co najważniejsze bezpieczny.

LICÓWKI

Dla uzyskania jak najlepszego efektu pięknego uśmiechu stosujemy trwałe, najwyższej jakości i nieszkodliwe dla naturalnych zębów rozwiązania:

- licówki porcelanowe

- wypełnienia kompozytowe

- korony i mosty

Licówki są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chciałyby poprawić wygląd swoich zębów. Licówki korygują: kształt zęba (wszelkiego rodzaju przekrzywienia, rotacje), a także przerwy między zębami (diastemy).

Stosowane przez nas licówki porcelanowe pozwalają na korektę koloru, przebarwienia zębów, a także pozwalają uzyskać idealny kształt i kolor zębów. Dbając o jak najlepszy efekt końcowy zabiegów w niektórych przypadkach nie zalecamy licówek porcelanowych m.in. przy dużych wypełnieniach w koronie zęba oraz na zębach martwych. W tych przypadkach, dla uzyskania najlepszego estetycznego efektu, stosujemy wkład koronowo-korzeniowy i koronę porcelanową.

LECZENIE ZAPALENIA DZIĄSEŁ

Spotykaliśmy się wielokrotnie w naszej praktyce z pacjentami cierpiącymi z powodu krwawienia dziąseł. Każde krwawienie w czasie szczotkowania może być oznaką zapalenia dziąseł. W większości przypadków leczenie krwawień jest skuteczne i wymaga kilku wizyt w naszym gabinecie. Podczas wizyt naszym pacjentom wykonujemy pełną diagnostykę oraz przeprowadzane są zabiegi oczyszczenia zębów nie tylko z kamienia, ale również z większości osadów. W uzasadnionych przypadkach wykonujemy pełne badanie i zdjęcia RTG. Za pomocą wykonanych zdjęć RTG sprawdzamy stan kości – czy została zniszczona lub naruszona.

Po oczyszczeniu z kamienia i osadów, polerujemy powierzchnię zębów pastami z zawartością fluoru. Dzięki czemu nie tylko nie ma nadwrażliwości po oczyszczeniu, ale również wzmacniamy odwapnione szkliwo.

BRAKI W UZĘBIENIU

- Wypełnienia

Braki w uzębieniu nie muszą być przyczyną nieatrakcyjnego uśmiechu. Dzięki stosowanym przez nas wypełnieniom możemy zagwarantować Państwu równe i naturalnie wyglądające zęby, nawet po ich pełnej odbudowie.

Gwarantujemy Państwu wybranie najbardziej oszczędzającego tkanki sposobu odbudowy zębów – w zależności od rodzaju i umiejscowienia braku często takim rozwiązaniem jest kompozyt.

Zabiegi wypełnień kompozytowych wykonujemy z dużą precyzją, co daje bezkompromisową jakość i wspaniałe efekty, przyczyniając się również do zatrzymania rozwoju próchnicy i bakterii wywołujących paradontozę. Dla zapewnienie najwyższej estetyki i jakości praca wykonywana jest w powiększeniu.

Zakładanie kompozytów daje możliwość modelowania kształtu powierzchni w stanie plastycznym, która w ostatecznej wersji jest utwardzana przy użyciu lamp polimeryzacyjnych. Dlatego przy niewielkich ubytkach możliwe jest ich zamaskowanie w trakcie jednej wizyty.

- Korony metalowo-ceramiczne

- Korony pełnoceramiczne

Wysoce estetyczne nakładki na zniszczone lub przebarwione zęby wykonane tylko z porcelany, bez metalu. Idealnie odtwarzają strukturę i przezierność zębów naturalnych. Brak metalu pozwala uniknąć efektu metalowego rąbka przy brzegu korony oraz tak zwanego „tatuażu dziąsła” – przebarwienia dziąsła w wyniku oddzielenia się jonów metalu od korony.

- Korony i mosty ceramiczne napalane na tlenku cyrkonu

Oprócz wszystkich zalet koron pełnoceramicznych dodatkowe atrybuty koron ceramicznych napalanych na tlenku cyrkonu to: wysoka precyzja wykonania i szczelność brzeżna, bardzo duża wytrzymałość i trwałość – wykonuje się z niego np. elementy obudowy do statków kosmicznych, jest materiałem obojętnym biologicznie, nie wywołuje alergii, nie wchodzi w reakcję z innymi uzupełnieniami protetycznymi.

Korona na podbudowie z tlenku cyrkonu. Materiał ten zwany również cyrkonią (o barwie białej lub indywidualnie barwionej według kolornika używanego w stomatologii) charakteryzuje się znakomitymi właściwościami optycznymi, takimi jak przenikalność świetlna czy rozproszenie światła, które w znacznym stopniu wpływają na wynik ostateczny. Dzięki tym właściwościom nakładając w odpowiedni sposób porcelanę dentystyczną osiąga się efekt naturalnych zębów.

- Korony i mosty w technologii komputerowej CAD CAM

CAD (Computer Aided Design) czyli projektowanie wspomagane komputerowo, gdzie komputer jest wykorzystywany na każdym etapie projektowania oraz CAM (Computer Aided Manufacturing) czyli komputerowe wspomaganie wytwarzania. Cechą charakterystyczną systemu jest przetwarzanie obiektów powstałych w fazie projektowania (modeli 3D) na instrukcje sterujące pozycją narzędzia obróbczego, które z bloczków materiału wycina modele widoczne na ekranie monitora. W skład systemu CAD/CAM oprócz specjalnego oprogramowania i komputerów wchodzi jeszcze skaner oraz frezarka. Korony i mosty wykonane w tej technologii gwarantują doskonałą szczelność i estetykę.

- Protezy całkowite i częściowe

LAKOWANIE

Lakowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym, całkowicie bezbolesnym. Ma na celu zabezpieczyć zęby trzonowe i przedtrzonowe u dzieci przed rozwojem próchnicy. Polega na wypełnieniu szczelin i zagłębień powierzchni zębów żujących, aby ochronić je przed zaleganiem resztek pokarmowych oraz bakterii. W tym celu wykorzystuje się substancję światłoutwardzalną, tzw. „lak”. Lakowanie powtarza się wg. konieczności co 3, 4 lata.

NADWRAŻLIWOŚĆ ZĘBÓW

Dbając o komfort naszych pacjentów przeprowadzamy leczenie nadwrażliwości zębów. Nadwrażliwość zębów może mieć wiele trudno uchwytnych przyczyn, dlatego w walce z nią najważniejsze jest poznanie przyczyny przykrych dolegliwości bólowych.

W leczeniu nadwrażliwości u naszych pacjentów stosujemy zaawansowane preparaty wnikające w głąb zębów, zamykające kanaliki zębinowe i przynoszące natychmiastową ulgę lub zabiegi mające na celu eliminację przyczyny problemów.

ZACISKANIE I ZGRZYTANIE ZĘBAMI

Często problem pojawia się u osób dorosłych i prowadzi do systematycznego ścierania własnych zębów. Odpowiednie leczenie jest uzależnione od stopnia uszkodzenia zębów oraz przyczyny występowania problemu. Najczęstszą przyczyną zgrzytania i zaciskania zębów są intensywne skurcze mięśniowe szczeki, kontakty przedwczesne zębów, a jednym z powodów jest stres. W przypadku wystąpienia takich dolegliwości pacjent powinien spać w ochronnej nakładce. W naszym gabinecie lekarz bada warunki zgryzowe pacjenta i dokonuje kwalifikacji do leczenia indywidualną szyną zębową. Szyna to nakładka na zęby, która jak pokrowiec ochrania zęby w nocy.

Pacjenci niejednokrotnie cierpią na różnego rodzaje bóle np. głowy, kręgosłupa szyjnego, szumy w uszach, nerwobóle twarzy. Trafiają do nas pacjenci, którzy szukali pomocy u specjalistów laryngologów, neurologów, ale często dopiero wizyta u nas i przeprowadzone leczenie jest w stanie takie bóle zlikwidować i wyleczyć. Podobne objawy występują u pacjentów ,którzy zaciskają zęby w nocy. Mogą oni mieć dodatkowo bóle mięśni twarzy po przebudzeniu. W takich wypadkach często pomocna jest terapia manualna u fizjoterapeuty w naszym gabinecie.

HIGIENIZACJA JAMY USTNEJ

Jak szczotkować zęby?

W tym zakresie udzielamy indywidualnych porad, ponieważ metoda szczotkowania powinna być idealnie dostosowana do wieku i stanu zębów pacjenta.Zęby należy szczotkować po każdym posiłku (przynajmniej 2 razy w ciągu dnia). Pomoże to zachować zdrowe dziąsła i zapobiegnie powstawaniu próchnicy.

Bardzo istotny jest czas szczotkowania. Zachęcamy pacjentów do szczotkowania zębów z nastawionym jednocześnie czasomierzem. Przez 3 minuty szczotkujemy zęby szczoteczką ręczną, przez 2 minuty jeśli mamy szczoteczkę elektryczną lub soniczną.

Nie powinno się używać twardych szczoteczek. Prowadzą one do uszkodzenia szkliwa, zaniku dziąseł i odsłaniania się szyjek zębowych.

Szczoteczki elektryczne soniczne poleca się pacjentom, których zęby i dziąsła są wyleczone.

Jaka pasta jest najlepsza?

Najlepsza jest ta, która idealnie odpowiada naszym potrzebom zdrowotnym. Inną pastę polecimy dzieciom zdrowym, inną dzieciom z próchnicą, jeszcze inna będzie odpowiednia dla dorosłego pacjenta. Jest wiele past o wspaniałym działaniu zdrowotnym, polecanych przy próchnicy lub paradontozie, ale kluczem do sukcesu jest indywidualna analiza problemów z pomocą lekarza dentysty i higienistki stomatologicznej.

Jakie stosować płyny do płukania ust?

Płyny jako dodatkowy środek higieniczny nie zastąpią szczotkowania. Mechaniczne usuwanie płytki bakteryjnej z wykorzystaniem szczoteczki do zębów to najskuteczniejszy zabieg higieniczny. Płukanki lecznicze są wskazane podczas leczenia stanów zapalnych albo w trakcie gojenia się dziąseł po zabiegach dentystycznych. Płukanki z właściwą zawartością związków fluoru polecane są również pacjentom z wysoką intensywnością próchnicy. Płyny i płukanki należy stosować po skonsultowaniu się z lekarzem.

Czy stosować nici dentystyczne?

Nici są bardzo ważnym środkiem higienicznym, który zapobiega powstawaniu ubytków na punktach stycznych. Zanim zaczniemy stosować nici skontaktujmy się z higienistką, która poleci odpowiedni ich rodzaj i pokaże jak bezpiecznie je stosować, aby nie uszkodzić delikatnej struktury brodawki dziąsłowej.

Czy stosować szczoteczki międzyzębowe?

Małe szczoteczki międzyzębowe polecane są dla dorosłych, którzy mają zaniki brodawki dziąsłowej. Szczoteczki te występują w różnych rozmiarach i muszą być dobrane przez lekarza, który również pokaże jak prawidło ich używać.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM