Zapraszamy do naszego gabinetu

ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 56, Kalisz

Zadzwoń +48 696 819 039

REHABILITACJA

Współczesna rehabilitacja to bardzo szybko rozwijająca się dziedzina medycyny. Ciągle pogłębiająca się wiedza anatomiczna pozwala na odkrywanie coraz to nowych zależności na poziomie tkanek miękkich, narządów, więzadeł czy stawów. Powstają coraz to nowe techniki pracy z pacjentami dostosowane do licznych dolegliwości z jakimi pacjenci do nas trafiają.

logo-image

W swojej pracy wykorzystuje wiele technik manualnych, z których najważniejsze to:

Visceral Manipulation - ang. manipulacje trzewne. Jest to jedna z technik osteopatycznych, polegająca na pracy z narządami wewnętrznymi. Narządy wewnętrzne są ufiksowane w przestrzeni naszego ciała przy pomocy licznych więzadeł, powięzi i mięśni, dzięki temu mają silne połączenia między wieloma strukturami, na których funkcję mogą wpływać. Leczenie polega na poprawie ruchomości narządów, ich odżywieniu i ukrwieniu co przynosi znakomite efekty przy bólach kręgosłupa, głowy, klatki piersiowej, miednicy czy stawów. Leczenie to poprawia funkcję narządów przez co możemy zmniejszyć np. problemy trawienne, zgagi, duszności, bolesne miesiączki, nietrzymanie moczu, napięciowe bóle brzucha i wiele innych.

Fascial Manipulation - ang. manipulacje powięziowe. Jest to bardzo zaawansowana technika polegająca na pracy z powięzią głęboką, która można powiedzieć oplata nasze ciało od stóp do głowy. Szczegółowo opracowane modele biomechaniczne pomagają w wyborze konkretnych punktów wymagających leczenia, po wcześniejszym ustaleniu który ruch jest bolesny i ograniczony. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej manipulacji bądź mobilizacji danej strefy powięziowej, następuje przywrócenie ruchomości i w konsekwencji zmniejszenie bólu. Technika ta doskonale sprawdza się w leczeniu praktycznie wszystkich dolegliwościach bólowych, które wynikają z zaburzenia struktury powięzi m.in. bóle głowy, zawroty głowy, bóle kręgosłupa, stawów i mięśni, przetrwałe kontuzje czy dolegliwości związane zaburzeniami statyki.

FOI – Funkcjonalna osteopatia i integracja. To metoda bazująca na funkcjonalnym i holistycznym spojrzeniu na ciało człowieka. Zakłada ona, że na problem, który powstał w aparacie ruchu, organizm człowieka reaguje jako całość. Każdy problem dotyczący stawów obwodowych, znajduje swoją przyczynę w kręgosłupie. Jednocześnie każde zaburzenie w obrębie kręgosłupa, ma wpływ na stawy obwodowe. Dlatego niezbędne jest prowadzenie równoległej terapii zmian funkcjonalnych w obrębie stawów obwodowych, na przykład w przypadku występowania bólów kręgosłupa. W metodzie tej wykorzystuje się techniki oscylacyjne czyli bardzo delikatne ruchu w wyizolowanych segmentach kręgosłupa i stawów. Co ciekawe metoda ta nie ma przeciwwskazań i jest bardzo lubiana przez pacjentów ze względu na swoją skuteczność jak i bezbolesny przebieg.

Terapia manualna holistyczna wg Rakowskiego - to nowoczesny, medyczny system leczenia dysfunkcji narządu ruchu, w których następstwie pojawiają się różne dolegliwości, najczęściej w postaci bólu. W zabiegach stosuje się bezpieczne i niezwykle skuteczne techniki ręczne (dawniej nazywane "nastawianiem" kręgosłupa) oraz odruchowe. Polegają one na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie (mięśnie, powięzi, więzadła, ścięgna), za ich pośrednictwem na układ nerwowy. Równolegle prowadzi się edukację w zakresie roli stresu. Tę część nazwano terapią edukacyjną. Stosowana łącznie i indywidualnie z technikami manualnymi daje doskonałe efekty terapeutyczne. Leczymy chorego człowieka, całego człowieka, a nie bolący fragment ciała.

Leczenie dysfunkcji narządu żucia - NOWOŚĆ - Najczęstszą przyczyną dysfunkcji w stawach skroniowo-żuchwowych jest stres, który powoduje silne napięcie mięśni żucia, zaciskanie i zgrzytanie zębami prowadzące do ich zniszczenia (bruksizm), a w konsekwencji do powstania dysfunkcji czaszkowo-żuchwowych. W leczeniu tych dysfunkcji stosuje się wiele metod terapeutycznych m.in. PNF, techniki manualne i osteopatyczne, masaż głęboki i poprzeczny, ćwiczenia Gerry’ego. Szereg technik ma na celu normalizację napięcia w obrębie stawu skroniowo żuchwowego. DentaReh poprzez połączenie pracy stomatologa i fizjoterapeuty stało się pierwszym w Kaliszu miejscem terapii dysfunkcji narządu żucia.

Kinesiotaping - metoda polegająca na oklejaniu określonego segmentu ciała elastycznym plastrem o specjalnej strukturze. Plaster sam w sobie nie ma właściwości leczniczych lecz może wspomagać i utrwalać działanie fizjoterapeutyczne. Naklejany jest w odpowiednim miejscu, kierunku i z właściwym napięciem zgodnie z założeniem fizjoterapeuty co chce daną aplikacją osiągnąć. Plaster jest wodoodporny, elastyczny, nie ogranicza ruchomości stawów, a swoim ciężarem i grubością jest podobny do skóry, przez co czujemy się w nim komfortowo.

W swojej terapii stosuje również elementy ćwiczeń Mc Kenziego, metody Kaltenborn-Evjenth, ćwiczeń stabilizacyjnych i funkcjonalnych, Poizometryczną Relaksację Mięśni (PiR), masażu głębokiego, masażu klasycznego i masażu limfatycznego.

Ta strona używa plików cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies?    Cyberbezpieczeństwo ROZUMIEM